Pagina 1 van 1

Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 14 mar 2023, 23:35
door gertjan.kok@ziggo.nl
Hallo,

Ik heb een fleischmann 7230 analoog omgebouwd naar digitaal.
Analoog rijdt het ding prima.
Na schoonmaken en een drupje olie ook nog prima.
Decoder geplaatst (CV29 op 2 gezet) en de ene kant rijdt de loc heel soepel over het spoor maar de andere kant om hoor ik een geratel en heeft de loc ook minder vermogen.
Misschien loopt er een tandwiel ergens niet goed.
Heeft iemand een idee wat het kan zijn?

Re: Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 15 mar 2023, 16:50
door Marksintpancras
Even snel de analyse van wat jij schrijft:

Analoog = geen ratel
Analoog na schoonmaken = geen ratel
Na plaatsen decoder = ratel

Dan ben ik erg benieuwd waar jij de decoder hebt geplaatst? En of er niks tegen het motortje aan loopt?

Re: Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 15 mar 2023, 16:54
door DTS
Exact mijn gedachte

Re: Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 15 mar 2023, 19:10
door gertjan.kok@ziggo.nl
Het motortje ligt ingebed in het gewicht. Beide kanten een wormwiel die een tandwiel aandrijft met overbrenging naar de tandwielen op de wielen. Bovenop het gewicht ligt een plaatje waarop de contacten zitten. Daarbovenop dus eigenlijk in het stuurhuis zit de decoder.

Re: Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 02 dec 2024, 12:56
door PeterW1968
Wat mij ook eens is overkomen is dat na verloop van tijd, het asje van de motor zelf ietwat speling heeft gekregen door slijtage, waardoor het asje ietwat beweegt, als dit het geval mocht zijn dan is dit op te lossen met een heel dun ringetje van plastic of metaal, aan te brengen in het motorhuis zelf, aan de kant waar zich niet de collector van de motor bevindt, voorkomt eventuele kortsluiting.

Met vriendelijke groet,

Peter.

Re: Fleischmann 7230 ratelt

Geplaatst: 02 dec 2024, 13:00
door gertjan.kok@ziggo.nl
Dank je, ik ga er mee aan de slag.