Roco wisselaandrijving icm YaMoRC

Gert-Jan Nijkamp
Berichten: 6
Lid geworden op: 29 dec 2024, 13:45

Roco wisselaandrijving icm YaMoRC

Bericht door Gert-Jan Nijkamp »

Ik heb een proefovaaltje met Roco Geoline aangeschaft, met daarin ook 2 wissels om te ontdekken hoe digitale aansturing precies werkt.

Nu heb ik bij de wissels de standaard Roco elektrische wisselaandrijvingen aangeschaft 40295/96. Hierop zit ook een mogelijkheid om het puntstuk van het wissel te polariseren.

Kan ik deze wisselaandrijvingen aansluiten op een Yamorc YD8008 en werkt dan de puntstukpolarisatie ook? Of ben ik de YD8044 nodig om de puntstukken via deze decoder te voeden?

Verstuurd vanaf mijn CPH2307 met Tapatalk


hvdkooij
Berichten: 165
Lid geworden op: 29 apr 2023, 20:54
Locatie: Hattem
It’s my birthday
Contacteer:

Bericht door hvdkooij »

Ik moet zeggen dat ik de handleiding https://www.roco.cc/static/frontend/Cas ... 295920.pdf niet vind uitblinken in duidelijkheid.
Maar dat komt omdat ik e.e.a. ook niet in mijn handen heb gehad.

Maar volgens de manual regelt de aandrijving het zelf vermits je het hartstuk van de wissel zelf op de juiste manier aansluit. Die switch voor het hartstuk zit blijkbaar in de aandrijving.
Fleischman z21 en YD7001 en DCC-EX centrales.
Mobiele baan 2x 100x50 cm met YD7001, DR4018, DR4088 en DCCNext.

Gert-Jan Nijkamp
Berichten: 6
Lid geworden op: 29 dec 2024, 13:45

Bericht door Gert-Jan Nijkamp »

hvdkooij schreef: 29 dec 2024, 17:34 Maar volgens de manual regelt de aandrijving het zelf vermits je het hartstuk van de wissel zelf op de juiste manier aansluit. Die switch voor het hartstuk zit blijkbaar in de aandrijving.
Dat is inderdaad ook hoe ik het interpreteer.

Ben Spoorman
Berichten: 190
Lid geworden op: 08 dec 2023, 13:01

Bericht door Ben Spoorman »

Het puntstuk polariseren kan door de drie contacten aan het wissel aan te sluiten op de drie contacten aan de magneetspoel aandrijving. Zie de handleiding fig 6 en 7.

Daarmee is dus decoder YD8044 overbodig en kan volstaan worden met de YD8008.

Gr, Ben.

Gert-Jan Nijkamp
Berichten: 6
Lid geworden op: 29 dec 2024, 13:45

Bericht door Gert-Jan Nijkamp »

Bedankt voor je reactie Ben!

Gebruikersavatar
DTS
Site Admin
Berichten: 1219
Lid geworden op: 25 jul 2021, 13:57
Locatie: Ermelo
Contacteer:

Bericht door DTS »

Ik ben geen voorstander van de interne schakelingen van de roco spoelen. Zijn bimetale contacten die op de duur vastbakken. Ik gebruik altijd de 8044 bij Roco, dat is vele malen betrouwbaarder naar mijn mening.

Verstuurd vanaf mijn SM-S916B met Tapatalk

Wie bang is om fouten te maken, zal nooit beter worden in wat die doet ;)

Domburg Train Support | DTS Modelspoor | Digitale Infodagen 2024

Plaats reactie

Terug naar “Algemene vragen”